Hotel Mardin

25 Ara

Hotel Mardin

Mardin,  mimarisi ve arkeolojik olan tarihi ile görsel değerleri olan vakittin durduğu izlenimini yaratan Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biri oluyor.  Mardin yüksek bir tepenin üstünde yer alan bir kent ve adeta kartal yuvasını andıran bir kenttir. Mardin gündüzü ve gecesi bambaşkadır. Ayrıca onu farklı kılan dinlerden ve farklı gelen kültürlerden, farklı gurup insanları aynı çatı altına almayı başarmış olup hoşgörü içerisinde insanların yaşadığı bir şehir. Mardin’de gezilecek yerler arasında Mardin Müzesi, Kasımpaşa Menderesi yer alır.

Hotel Mardin’de Konaklama

Alışveriş sonrasında karnınız iyice acıkmış olduğunda ilk durak olarak Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Erdoba Osmanlı Konağı oluyor. Gezme imkanı yeterince bulunan bu otel yeterince konforlu ve hijyenik bulunuyor. Oldukça Mardin Konaklarına yakışır bir vaziyette restore edilmiş.

Ayaklarınızı yerden kesen uçsuz bucaksız bir Mezopotamya manzarası ve şahane bir o kadar da nefes kesici. Mardin otellerinde otantik oteller tercih edilmelidir. Bunların içinde oteller genelde 4 yıldızlı ve 3 yıldızlı otellerdir. Mardin’deki birçok otellerin tarihin ortasında gibi kendinizi evinizde huzurlu bir ortamda hissedebileceğiniz bir sıcak ortam sunuyor sizlere. Pek çok Mardin seyahatinizde burada bulunan mimari yapıyı gezerek görmekle kalmayıp,  bu mekanlarda konaklayabiliyorsunuz.

Hotel Mardin bu yörenin otantik havasını bütünüyle size yansıtıyor. Pek çoğuna boya bile değmemiş bu mimari yapılar taş işçiliğinin eşsiz güzelliği ile sizi büyüleyecektir. Hotel Mardin üç,  dört katlı olan yapılar restore ile yapılarak Mardin otellerine dönüştürülmüş. Bu oteller arasında yer alan merkeze yakın otelleri tercih edebilir,  otel içinde de verilen h Mardin yöresine ait şahane lezzetleri de tadabilirsiniz.

Leave a Reply